Key Account Executive B, CJ, SB - Today Advertising Group

Today Advertising Group

Sales Promotion / Point of Sales

Today Advertising, furnizor specializata in solutii de creatie si executie de materiale promotionale exclusiv adaptate la brand si proiect, cauta trei Key Account Executive pentru orasele Bucuresti, Cluj si Sibiu responsabili pentru vanzarile in aceste regiuni.

Cerinte si conditii:

Trasaturi:

-dotat cu spirit de initiativa, proactiv

-perseverent

-creativ

-dinamic

-organizat, planificat

-muncitor, rezistent la stres

-prezenta fizica agreabila

-personalitate puternica cu valori stabile

-dornic sa invete lucruri noi

-orientat spre construirea unei cariere

Abilitati:

-abilități de comunicare scrisă (redactare de documente) și orală (capacitate de relaţionare cu oameni de diverse categorii)

-foarte bune abilitati de negociere (persuasiune si prezentare profesionala)

-abilitati de analiza si planificare,

-abilitati de a stabili relatii cu oameni,

-atitudine de vanzator, orientat spre client

-abilități de lucru cu contracte, cu bugete și cu baze de date

-abilități de lucru cu computerul (îndeosebi aplicațiile MS Office Excel, Word, PowerPoint)

-capacitate de lucru în echipă

-abilitatea de a-si atinge obiectivele, bun manager de proiect

-abilitatea de a identifica si a intelege cu usurinta nevoile si dorintele clientilor

Eligibilitate:

-experienta anterioara in vanzarea de produse promotionale sau pozitii similare - minim 2-3 ani

-referinte de la locurile de munca anterioare

-carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului:

Responsabilitati:

- realizeaza targetul de vanzare alocat pentru gama de produse pe care o gestioneaza firma;

- prospectează piaţa în vederea identificării posibililor clienţi, a oportunităţilor

- promovează și vinde produsele și serviciile companiei, respectând standardele și procedurile de vanzare ale companiei (veti fi instruit in acest sens)

- întocmește oferte și bugete particularizate in funcție de cerințele clienților, consiliază clienții în luarea deciziei optime

- dezvoltă portofoliul de clienți și administrează bazele de date aferente

- stabilește și dezvoltă relații profesionale stabile cu clienții

- gestionează relația cu clienții și comunicarea cu ei

- urmăreşte derularea contractelor până la finalizare

- întocmește rapoarte conform cerințelor managementului

- aduna informatii despre concurenta si clientii lor

- prognozeaza vanzarile pe trimestrul / anul urmator

Beneficii:

- carte de munca

- salariu fix negociabil in functie de experienta

- posibilitate de afirmare, comision din vanzare

- telefon mobil, autoturism dupa perioada de proba

- posibilitatea participarii la programe de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management etc.

- program de lucru L-V: 9.00-18.00

- posibilitatea de a lucra într-o firmă stabilă și serioasă, lider pe segmentul ei de piață

- posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr și ambițios

- suport logistic şi profesional

Candidatii pot aplica la nadia.visan@todayadvertising.ro