Director Conferinte - Euroexpo

Euroexpo

BTL / Events / Sponsoring

Euroexpo Trade Fairs este unul dintre cei mai importanti organizatori de targuri, expozitii si evenimente.
Descrierea postului:
• Implicare activa in formarea si dezvoltarea departamentului de organizare conferinte;
• Trebuie sa cunoasca, sa interpreteze si sa puna in aplicare planul de afaceri al companiei;
• Realizeaza conceptul manifestarilor, strategia de vanzari si de promovare ;
• Realizeaza bugetul de venituri si cheltuieli al departamentului pe care il conduce ;
• Comunica permanent cu departamentul grafica&web si departamentul de marketing&PR in vederea realizarii materialelor necesare promovarii si comunicarii evenimentului ;
• Coordoneaza si se implica direct in lansarea evenimentelor la nivel de industrie, catre toti potentialii participanti ;
• Coordoneaza si se implica direct in activitatea de atrage clienti, printr-o campanie sustinuta de vanzari (comunicare scrisa, telefonica si directa cu potentialii clienti) ;
• Deruleaza contractele cu clientii ;
• Asigura buna desfasurare a evenimentelor ;
• Realizeaza inchiderea evenimentelor in conditii optime (deconturi cu furnizorii de servicii, incasari, intocmirea raportului final al manifestarii, scrisori de multumire catre clienti etc.);
• Intocmeste saptamanal raport de activitate;
• Raporteaza activitatea din cadrul departamentului catre Directorului General Adjunct.
Cerinte:
persoana organizata si activa, cu o buna capacitate de planificare a activitatii in functie de obiective;
• experienta de minim 3 ani in vanzari (prezinta avantaj persoanele cu experienta in organizarea de evenimente, conferinte si seminarii); experienta in administrarea unei activitati complexe.
• abilitati foarte bune de comunicare si prezentare a produselor /serviciilor companiei;
• promptitudine si profesionalism in relatia cu clientii;
• orientare catre rezultate si eficienta;
• spirit de initiativa, lucru in echipa, rezistenta ridicata la stres si dorinta de perfectionare continua.
• cunostinte de marketing si PR;
• cunostinte minime de contabilitate primara;
• cunostinte excelente de MS Office / Internet / E-mail;
• limba engleza – scris si vorbit - nivel avansat;
• prezenta agreabila;
Oferta (bonusuri, beneficii):
• salariu fix (se negociaza in urma interviului);
• comision din vanzari;
• telefon mobil;