SALES MANAGER - BeeBuzz

BeeBuzz

BTL / Events / Sponsoring

Suntem agentia de TTL a INTACT Media Group. Credem in major buzz si combinam capacitatea de inovatie cu puterea media extraordinara. Adaugam lunga experienta in domeniul organizarii de evenimente si te ducem drept la tinta! Realizam evenimente de calitate. Cu V I Z I B I L I T A T E! Mesaje combinate, comunicare integrata! Va promovam in timp real in presa de specialitate si generalista. Tinem seama intotdeauna de recomandarile clientului, dar folosim la maximum know how-ul specific si capacitatea echipei de a concepe strategii complexe. Oferim concepte inovatoare. Folosim si punem la dispozitie tehnica de ultima generatie; Implicam personalitatile cu influenta sociala ; Producem proiecte pilot inaintea preluarii contului pentru a conveni directia si pentru a putea oferi cele mai bune servicii ; Realizam campanii de promovare tip M A J O R BUZZ si obtinem: durata mai mare de viata si impact multiplicat; Avem grija la detalii.

Cerinte:

• Studii superioare (preferabil intr-unul dintre domeniile marketing, comunicare, relatii publice)

• Minimum 2 ani de experienta in vanzari, cu expunere la activitati de coordonare de activitate si de echipa

• Experienta in vanzarea de: evenimente, media, servicii de organizare, cu un istoric profesional care sa demonstreze succes in dezvoltarea si implementarea programelor concepute – reprezinta un avantaj

• Experienta in operatiuni de vanzare directa, vanzare de teren

• Experienta in dezvoltarea si lansarea de programe, proiecte, evenimente.

• Limba engleza – nivel avansat

• Operare PC – nivel avansat (MS Office: MS Word, MS Excel, MS PowerPoint, MS Outlook; programe operare baze de date)

• Orientare catre client

• Abilitati de prioritizare si management-ul timpului

• Abilitati de organizare si planificare

• Excelente abilitati de comunicare si de prezentare (verbala si scrisa)

• Spirit intreprinzator

• Permis de conducere – categoria B – reprezinta un avantaj

Rol:

Dezvoltarea si implementarea strategiei de vanzari pentru produsele si serviciile companiei.

Responsabilitati

• Dezvolta strategia si obiectivele de vanzari, in concordanta cu strategiile si obiectivele companiei

• Dezvolta un cadru de raportare catre clienti, pentru pastrarea unei permanente legaturi cu acestia

• Stabileste si mentine relatia cu clientii cheie prin incercarea de fidelizare (acorda consiliere cu privire la serviciile si produsele companiei)

• Identifica si aplica solutii de crestere a satisfactiei clientilor

• Realizeaza o baza de date proprie a clientilor si stabileste intalniri zilnice cu acestia.

• Monitorizeaza si furnizeaza informatii despre concurenta.

• Concepe bugetul anual destinat activitatilor de vanzare de publicitate si monitorizeaza respectarea lui.