COPYWRITER - BeeBuzz

BeeBuzz

BTL / Events / Sponsoring

Suntem agentia de TTL a INTACT Media Group. Credem in major buzz si combinam capacitatea de inovatie cu puterea media extraordinara. Adaugam lunga experienta in domeniul organizarii de evenimente si te ducem drept la tinta! Realizam evenimente de calitate. Cu V I Z I B I L I T A T E! Mesaje combinate, comunicare integrata! Va promovam in timp real in presa de specialitate si generalista. Tinem seama intotdeauna de recomandarile clientului, dar folosim la maximum know how-ul specific si capacitatea echipei de a concepe strategii complexe. Oferim concepte inovatoare. Folosim si punem la dispozitie tehnica de ultima generatie; Implicam personalitatile cu influenta sociala ; Producem proiecte pilot inaintea preluarii contului pentru a conveni directia si pentru a putea oferi cele mai bune servicii ; Realizam campanii de promovare tip M A J O R BUZZ si obtinem: durata mai mare de viata si impact multiplicat; Avem grija la detalii.

Descrierea postului:
Editare, scriere continut, realizarea concepte evenimente, imbracarea ideilor intr-o forma de prezentare. Realizarea prezentarilor in colaborare cu departamentul de DTP pentru clientii companiei.
Conceperea e-mailurilor de marketing si a textelor pentru materialele destinate sa sustina campaniile de promovare, campaniile de vanzari
Crearea de noi mesaje care sa poata fi folosite in platformele de socializare (site-uri Social Media) pentru a sustine eforturile de promovare ale companiilor, produselor si serviciilor acestora.
Redactarea materialelor publicitare: texte, spoturi, reclame internet, texte bannere.
Elaboreaza strategia de creatie, prezentarea conceptelor si a produselor publicitare, dezvoltarea mesajului publicitar, implementarea produsului publicitar.

Cerinte:
Experienta de minim 3 ani si intelegere aprofundata in copywriting, marketing, publicitate si campanii de comunicare.
Capacitate de comunicare. Creativitate si originalitate. Sa poata lucra si sa fie creativ in timp scurt, in deadline-uri stranse. Experienta in creare concept. Experienta relevanta in copywriting pentru spoturi tv, radio, concept evenimente, care poate fi dovedita printr-un portofoliu de lucrari si prin scrierea de continut pe teme date. Cunostinte in limba engleza. Sa aiba o capacitate de exprimare foarte buna pentru a colabora in stransa legatura cu art director-ul. Capacitate de munca in echipa.